vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

ZAFER ÇAĞLAYAN VE ALBAY MORRİSON


Bu makale 2017-09-25 22:09:04 eklenmiş ve 257 kez görüntülenmiştir.
Süleyman Çelebioğlu

Süleyman Çelebioğlu

suleymancelebioglu@mynet.com

            Amerikalı Albay Morrison 5 Kasım 1959’da eğlendiği gece kulübünden alkollü olarak çıkıyor. Kullandığı arabasıyla yolda yürüyen 11 askerimize çarpıyor ve birinin ölümüne diğerlerinin yaralanmasına neden oluyor. ABD’li yetkililer albayın olay sırasında görevli olduğunu gösteren bir belge verirler ve Albay Morrison serbest kalır.

            Kuzey Atlantik Antlaşmasına taraf ülkelerinTürkiye’de bulunan kuvvetlerinin tabi olacağı adli statüye göre Albay Morrison serbest bırakılıyor. Daha sonra ABD’li İncirlik Üs görevlileri benzeri ölüm ile sonuçlanan olaylara karışıyor, ancak sonuç değişmiyor. Görevde oldukları gerekçesiyle serbest kalıyorlar.

            ABD’de devam etmekte olan Zarrab davası kapsamında eski bakan Zafer Çağlayan, eski Halk Bankası genel müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Zarrab’ın kuryesi Abdullah Happani hakkında tutuklama kararı verildi.

            Çağlayan hakkında ABD’de verilen tutuklama kararı Türk-ABD çatışmasının bir sonucu olarak değerlendirilmelidir. İran’a karşı çeşitli bahaneler ile ambargo uygulayan ABD, Türkiye’yi ambargoyu delmekle suçlamaktadır.  Bakanların da içinde görüldüğü olaylar da yolsuzluk görülmemiş boyutta bulunmaktadır. Ses kayıtları, telefon görüşmeleri, görüntüler, ne ararsan var. Ancak  davanın yolsuzluktan dolayı açıldığını söylemek yanlış olduğu gibi ABD’nin adaletli davrandığı gibi algılanacaktır. Kaçınmak gerekir. Dava siyasidir.

            Bugün 19 Eylül 2017, Tayyip Erdoğan ABD’de iken ABD YPG’ye 120 tır silah verdi, son dönemde ABD’nin YPG’ye verdiği silah 1500 tırı geçti. Cumhurbaşkanı ABD’de iken YPG’ye silah verilmesi açık bir mesaj ve tehdit olarak değerlendirilmelidir..

            Artık Türkiye ABD programına karşı mevzileniyor, son yıllarda bazı gelişmelere bakarak bunu görebiliriz. Çözüm süreci biterken, özerk yönetimler ilan eden PKK kazdığı hendeklerden çıkamadı ve ezildi kaldı. Fırat Kalkanı ile Türkiye Irak ve Suriye’nin Kuzey bölgesini Akdenize birleştirecek PKK koridorunun önünü kesti. Eskiden bölgemizde sorunların görüşülmesi ABD öncülüğünde olurdu. Astana süreciyle artık ABD devre dışı kalıyor, ancak gözlemci olabiliyor. Süreci yöneten ülkeler, Türkiye, İran, Rusya, Irak ve Suriye olarak karşımızda bulunuyor.

            Türkiye’nin NATO’ya giriş süreciyle başlayan devlet içinde ABD örgütlenmesi, CIA casusları 15 Temmuz sonrası devletten önemli ölçüde temizlenerek etkisiz hale getirildi. FETÖ’nün devletten temizlenmesi ABD’nin Türkiye’de aldığı en büyük darbedir.

            60-70 yıllık batı ile bütünleşme süreci artık bitiyor, Türkiye doğuya yöneliyor. İran genelkurmay Başkanı’nın Türkiye ziyareti, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran’ı ziyaret edecek. Gündem bölge ülkelerinin ABD’ye karşı işbirliği.

İşte ABD Türkiye’yi bu süreçten vazgeçirmeye çalışıyor ve yeniden işbirliğine zorlamaya çalışıyor.

Biz ölüme sebebiyet veren ABD albayı Morrison’u yargılayamıyoruz ama ABD, bizim bakanımızı yargılamaya kalkıyor.

Sonuç:

Türkiye, İran, Irak, Suriye ve Rusya sağlam bir birlik oluşturmalı ve ABD’yi bölgeden uzaklaştırmalıdır. Hepimiz şunu anlamalıyız, ABD artık yenilmiştir ve ABD ile işbirliği içinde olan kuvvetlerin geleceği yoktur.

İçte ise PKK/HDP ve FETÖ dışında bütün kuvvetleri birleştirmemiz gerekiyor.

Geniş tabanlı bir Milli Hükümet  ile içte birliğimizin sağlanması zorunluluktur.

            

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı