vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

ÖNÜMÜZDEKİ ÖNCELİKLİ GÖREV


Bu makale 2017-08-23 11:57:00 eklenmiş ve 292 kez görüntülenmiştir.
Süleyman Çelebioğlu

Süleyman Çelebioğlu

Giresun Eğitim İş Eski İl Başkanı

            Bugün ABD saldırıyor, bölge ülkeleri savunma ve karşı saldırılar yapıyoruz. Bu düzlemde, Irak ABD tarafından işgal edildi, Suriye ABD destekli terör ile mücadele ediyor ve toprak bütünlüğünü sağlamaya çalışıyor. Türkiye,  PKK’yı ezmiş olsa da güneyimize baktığımızda büyük tehdit ile karşı karşıya bulunmaktadır. Irak’ın parçalanması anlamına gelecek olan Barzani referandumunu da unutmamalıyız.

            15 Temmuz 2016, ABD’nin talimatı ile FETÖ’nün devlete silah çekerek iktidarı ele geçirme girişiminin yaşandığı gündür. Ancak, sonuç bekledikleri gibi olmadı ve NATO’ya giriş yıllarından beri devlete yuvalanmış Amerikan örgütlenmesi ,büyük bir darbe yedi, devletten temizlendi ve harekete geçemeyecek duruma getirildi. Bu ülkemizin bağımsızlığı için çok büyük bir kazançtır. Sayıları bence 3000 kişiden fazla olmayan haksızlığa uğramış olanların mağduriyetleri hızla giderilmelidir. Ancak, sayıları çok olmayan mağdurlar ileri sürülerek FETÖ ve PKK aklanamaz. PKK ve FETÖ ile mücadeleye karşı çıkmak anlaşılamaz bir durum.

            ASKERİ OKULLAR AÇILMALIDIR

            OHAL’in  çok olumsuz sonuçları da oluyor. Yanlış olan OHAL uygulamalarını da şiddetle karşı çıkmalıyız. Bunlardan biri askeri okulların kapatılması, komuta birliğinin bozulması ve Askeri hastanelerin kapatılmasıdır. 

            İşçilerimiz çok doğal ve son derce meşru haklarını alabilmek için grev yapmaya kalkıyorlar. OHAL koşullarında grevleri erteleniyor. Yönetim, grevleri erteleyerek büyük bir haksızlık yapıyor ve bunu OHAL’in faydası olarak olumlu bir uygulama gibi anlatabiliyor. Bu yanlışlara karşı mücadele edilmelidir.

            Bugün gerçek şudur, AKP iktidardadır ve seçime kadar iktidarı sürecektir. Öyleyse, yönetimin doğru yaptıklarına destek vereceğiz, yanlış yaptıklarına karşı çıkacağız.

            Artık başbakan yok aslında şimdiki bakanlar gibi bakanlar da olmayacak. . Artık koalisyon hükümeti gibi bir hükümet olmayacak, güvenoyu almayacak bir cumhurbaşkanı olacak ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile meclis seçimleri aynı anda olacak. Öyleyse seçim planımızı yeni sisteme göre yapmak zorundayız. Yoksa PKK ve FETÖ cephesini merkezde olacağı söylenen kurulabilecek bir parti ile iktidar planı hem olanaklı görülmemektedir hem de milli olmaktan uzak olacaktır.

            ABD PLANLARI

            ABD’nin iktidar seçeneği nedir sorusunu yanıtlayarak siyasi mücadeleyi daha iyi anlayabileceğimizi düşünüyorum. ABD, 7 Haziran 2015 seçimlerinde ABD’nin kara gücünün siyasi uzantısı HDP’nin barajı geçmesi üzerine kurduğu iktidar seçeneğini bugün, üzerine merkez de kurulacak bir parti ile iktidar planlamaktadır.

            Türkiye, önemli bir dış tehdit ile karşı karşıya olmayan ülkeler gibi değerlendirilirse büyük bir yanlışa düşülmüş olur. Türkiye çok büyük bir dış tehdit ile karşı karşıyadır. PKK ve FETÖ dışında bütün milleti birleştirmek acil görevdir. İç mücadeleyi öncelikli görürsek, ABD’nin işini kolaylaştırmış oluruz.

            Siyasette cepheyi yanlış kurarsak, olumlu bir sonuç alamadığımız gibi büyük olumsuzluklara da yardım etmiş oluruz. HDP, FETÖ ve Merkezde bir parti tabi CHP ile yeni bir 7 Haziran yaratılmaya çalışılıyor ama PKK ve MHP muhaliflerinin bir arada olamayacağını düşünürsek başarısızlıkları muhtemeldir.  Kendisini Milletimize bağlı hisseden aydınlarımızın ABD ve Türkiye mücadelesine göre tavır almaları hayati önemdedir.

            Emekli Tümamiral Soner Polat ve Ataol Behramoğlu arasında bir tartışma yaşandı. Bu iki aydınımızı eleştirirken bile birbirlerine gösterdikleri saygıdan dolayı kutluyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı