vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ


Bu makale 2019-08-23 22:48:20 eklenmiş ve 39 kez görüntülenmiştir.
Süleyman Çelebioğlu

ABD Suriye’den çekileceğini açıkladı, gerçekte ise çekilmek zorunda kalıyor. Asıl gerçek şu dur, Suriye’de iç savaşın sonuna geliyoruz. Ancak, PYD/PKK kuvvetleri ülkenin bir bölümünde egemen durumdalar.

ZORUNLU CEPHE

ABD çekileceğini açıklasa da, hemen gitmeyecek, değişik planlarını uygulamaya çalışacaktır. PYD/PKK kuvvetleri temizlenmeden kurtuluş yok. Türkiye, Suriye ile hemen resmi görüşmelere başlamalı ve bölge birliğini sağlamlaştırmalıdır.

            Suriye Birleşmiş Milletler tarafından tanınmış egemen bir devlettir. Bizim Suriye’ye anayasa, yönetici veya rejim dayatması yapma hakkımız yoktur. Karşılıklı, iç işlerine karışmadan barış içinde bir arada yaşamak durumundayız. Esad ile görüşmem, zalim Esad gibi nitelemeler ABD’nin işine yarayacak bir çizgi olarak değerlendirilmelidir.

            20 Ekim 1998’de Adana’da Suriye ve Türkiye arasında imzalanan Adana Mutabakatı ile sorunlar çözüme kavuşmuş ve dostluk ve işbirliği dönemine girilmiştir.

            ABD TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEMEYE ÇALIŞIYOR

            ABD, Türkiye’yi Ege ve Kıbrıs üzerinden de sıkıştırmaya çalışıyor. Yunanistan’ın karasularının 12 mile çıkarma girişimi, Türkiye karasularında petrol ve doğal gaz arama faaliyetleri, ABD kışkırtması ile oluyor.Yunanistan Savunma Bakanı arkamızda Amerika var diye açıklama yapıyor. Türkiye, İsrail ile ABD’nin bu kuşatmasına karşı en geniş bölge birliğini oluşturmalıdır.

            Şu gerçeği anlamalıyız; ABD saldırıyor bölge ülkeleri (Rusya dahil) olarak biz savunmadayız.

            SONUÇ

            ABD’nin değişik ülkelerden topladığı teröristler ve PYD/PKK ile parçalamaya çalışmasına karşı, Esad liderliğinde Suriye direnmiş ve bölge ülkelerinin büyük desteği ile kazanmaktadır.

            Suriye ile masaya oturacağız ve PYD/PKK ve sayıları artık daha az olan diğer teröristleri temizleyeceğiz. Bizim farklı seçeneklerimiz yoktur.

            Suriye’de Esad düşer, ABD zaten gidiyor ileri de bazı kazanımlar elde ederiz düşünceleri varsa bu bizi büyük zora sokacaktır. Bir anda haklı konumdan haksız konuma düşeriz.

            Suriyeli göçmenler sorunu da Suriye’nin birliği ve toprak bütünlüğü sağlanırsa çözülecektir. Göçmenlerin büyük çoğunluğu ülkesine dönecektir. Suriye’de bir sıkıntıları kalmayınca, Türkiye’de devlet yardımı da kesileceği için ülkelerine döneceklerdir.

             

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı