vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

KARASAM’IN ÇALIŞMALARI


Bu makale 2019-08-23 22:44:23 eklenmiş ve 37 kez görüntülenmiştir.
Süleyman Çelebioğlu

Bugün, bölgemize ABD saldırıyor biz karşılıyoruz. ABD saldırısına Avrupa ülkeleri de çoğunluk ile destek vermiş olsalar da artık onlar da ABD ile mesafeliler. Batı Asya (bölgemiz) ülkeleri de bu saldırıya karşı en geniş cepheyi örgütlemek zorundadır. Bu bir zorunluluktur.

            Savunma cephemiz saldıran ABD’ye karşı bir cephedir. Aslında cephe kurulmuş durum dadır.Türkiye, İran, Irak, Suriye ve Rusya zaten ABD’ye karşı bir cephede buluşmuşlardır. Astana süreci, Soçi ve daha bir çok görüşme ve kararlar ile bölgede ABD etkisi kırılmıştır. Bölge ile ilgili kararlar ABD’siz alınmazdı, ama bugün ABD dışlanmış durumdadır. Batı Asya cephesi çok geniş bir  genişleme  potansiyeline sahiptir.

            KARASAM’IN İSABETLİ ÇALIŞMALARI

            KARASAM (Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi. Giresun Üniversitesi) uzun yıllardır çalışmalarına devam ediyor. Katılımın dar tutulduğu Aylık Strateji Toplantıları yapıldı, sanırım toplam 15 tane. Bir konu hakkında akademisyen bir arkadaş detaylı bilgi veriyordu. Sonra sorular soruluyor ya da düşünceler  söylenerek genişletiliyordu. Ben de bir bölümüne katılmıştım. Çok yararlanmıştım. Düşüncelerimi de söylüyordum. Konu bölgesel konular oluyordu. O zaman KARASAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya idi (Şimdi Doç.Dr.). Şimdi Dr. Öğretim üyesi Abbas Karaağaçlı Karasam Müdürü.

            KARASAM Panel ve konferanslar da yapıyor. 3 Ekim 2017 Salı günü  Sözde Bağımsızlık Referandumu Ardından; Irak’ın Kuzey’inde Yaşanan Gelişmeler” başlıklı panel düzenlendi. Panel de konuşan akademisyenler isabetli değerlendirmelerde bulundular. Paneli  ben de izledim, kısa olarak düşüncemi söyledim. Panel, Türkiye için bir tehdit olan 25 Eylül 2017 günü yapılan Barzani referandumunu konu aldığı için çok güncel idi.

            KARASAM çok önemli konularda sempozyumlar da yapıyor. Bunlardan biri de VII. ULUSLARARSI KARADENİZ SEMPOZYUMU. Konu “TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ”. Konu sempozyumu daha önemli yapıyor, ABD tehdidinin bu kadar yakın olduğu bir dönemde isabetli bir seçim. ABD’nin tehdidi altında bulunduğumuz bir dönemde, Türkiye, Suriye,Irak,İran ve Rusya’nın bir cephede direnmesi tarihi önemdedir. Sempozyum, bu açıdan çok isabetli olmuştur.

            KARASAM sempozyum bildirilerini iki cilt kitap olarak bastırdı. Kitaplarda ki bildirileri incelediğimiz de değerlendirmelerin  gerçekçiliğini görünce, sempozyumun ne kadar isabetli olduğunu daha iyi anlıyoruz.

            “TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ “ kitaplarını imzalayarak bana öğrencim ile gönderen KARASAM Müdürü Dr. Abbas Karaağaçlı’ya ayrıca teşekkür ederim.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı