vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

TÜRK MİLLETİ VE ANDIMIZ


Bu makale 2019-08-23 22:43:07 eklenmiş ve 39 kez görüntülenmiştir.
Süleyman Çelebioğlu

Danıştay 8. Dairesi’nin öğrenci andı ile ilgili verdiği karar sonrası yeni bir tartışma başladı. Andımızın gericilik, ırkçılık olduğu gibi eleştiriler bile söylendi. Ancak milletimiz yaygın şekilde her yerde andımızı söyleyerek andımıza sahip çıktı.

            Türk milleti, etnik ya da diğer kökenleri, farklılıkları ne olursa olsun birlikte yaşama iradesi göstermiş ülkemiz insanının tamamını kapsıyor. Atatürk en doğru tanımı yapıyor “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.”

ALSAS VE LOREN

            Alsas ve Loren örneği var. Almanca konuşan Alsas ve Loren halkı Fransız İhtilali’nin etkisi ile Fransız olmayı tercih ediyorlar.

Alsas ve Loren’in Fransa’yı tercih etmesini Hasan Ali Yücel İyi Vatandaş İyi İnsan adlı kitabında (MEB Yayınları, s.195 ), Fransız tarihçi Michlet’in Alman tarihçiye verdiği yanıttan alıntı ile anlatmış. Michlet diyor ki; “Vatan sevilen şeydir. Alsas, belki ırkça ve dilce Almandır. Fakat milliyet ve vatan duygusu bakımından Fransızdır. Sanki onu Fransız yapan şeyi bilmiyor musunuz? O şey, Lous XIV. değil, bizim 1789 İhtilalimizdir. O andan beri Alsas bizim mukadderimizi takip etmişti, bizim hayatımızı yaşamıştır…”

SİMON BOLİVAR

Amerika kıtasının büyük önderi Simon Bolivar’ın ailesi İspanyol asıllıdır. Ancak, Bolivar sömürgeci Avrupalılara karşı bağımsızlık savaşlarına önderlik ediyor. Bolivar’ın adı Bolivya’ya veriliyor. Venezuela’da Chavez iktidara gelince ülkenin adını Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti yapmıştır. Çünkü Bolivar, Latin Amerika’yı benimsemiş ve yaşamını Latin Amerika’nın bağımsızlığına adamıştır. Ben İspanyol asıllıyım dememiştir.

Bu iki örnekten çıkarılacak sonuç, etnik köken değil kendisini Türkiye’ye bağlı hissetmektir.

Türk Milleti, ırkçılıktır demek bilgisizliğin yanında kafalarda gerçekçi olmayan bazı düşünceler var demektir. Yoksa andımıza karşı çıkılabilir mi.

ÜLKESİNİ BULAMAYANLAR

 “Böyle ülkemi olur. Fırsat bulsam Küba’ya giderim, Norveç’e giderim” şeklinde konuşmaları çok sık duyuyorum. Küba’yı Küba yapan varlığını Küba’ya armağan edenlerdir. Yoksa ülkesini beğenmeyen ve ilk fırsatta sıvışmak isteyenler değildir.

ÖNÜMÜZDE ACİL GÖREV

Bugün önümüzde ki acil görev, ABD’ye karşı içte ülkeyi birleştirmek,  dışta bölge ülkelerini birleştirmektir. Bunu nasıl yapacağız, tek çatı Türk Milleti çatısıdır.

Dini siyasete alet ederek birleşmek mümkün değil, bölgeye baktığımız da dini kullanan teröristlerin yaptıkları belli. Sonuçta bölge iç savaşın içine sürüklendi.

 Arapları BAAS birleştirdi, İkinci Dünya savaşı sonrası Fas’tan İran’a kadar bağımsız devletler ortaya çıktı. ABD’nin aracı iki örgütlenme, PKK ve IŞİD türü örgütler de parçaladı.

Etnik ayrışma ile bölgede yaşadığımız felaketler de çok açık. Yine arkada ABD var. PKK ve PKK etkisi altında olan camiayı düşünürsek “Biji Serok Obama“  naralı ile mutlu olmuşlardı.  Etnik bölücülük ile gelinen yer ne kadar ibret verici. 

Öyle ise günümüzün gerçeği millet olarak birleşmek ve bağımsızlığımızı bütünlüğümüzü korumaktır. Fethullah Gülen, ” Ulusalcı dalgayı aşacağız” diye boşuna mı söyledi. Ama aşamadı, ezildi gitti.

Unutmamalıyız, bu ülke varlığını Türk varlığına armağan edenler sayesinde varlığını sürdürmektedir.

Bugün aynı mücadele, ordumuz, polisimiz, korucularımız ve tüm Türk milleti tarafından PKK’ya karşı verilmektedir. PKK, hendeklerde böcek gibi ezilebildi ise bu onların sayesindedir.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı