vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

DİYARBAKIR VALİLİĞİ: LİCE’DE VATANDAŞA ATEŞ EDİLMEDİ

Diyarbakır Valiliği Lice’de teröristlere yönelik operasyon ile ilgili basında HDP milletvekillerinin yaptığı açıklamalara karşı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, teröristlere karşı operasyon yapılmış ve teröristlerin ateş açması sonucu çatışma çıkmıştır. Vatandaşa ateş açılması söz konusu değildir.Denildi.
Bu haber 2017-09-05 21:40:57 eklenmiş ve 342 kez görüntülenmiştir.
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Diyarbakır Valiliğinin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

İlimiz Lice ilçesi Bağlan Köyü’nde 03 Eylül 2017 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon ile ilgili bazı basın yayım organlarında HDP Milletvekillerince yapılan ve gerçekleri çarpıtan açıklamalar karşısında aşağıdaki bilgilerin paylaşılması gerekli görülmüştür. 

            Diyarbakır ili Lice ilçesi Bağlan Köyü’ndeki bir şahsın konutuna 03 Eylül 2017 Pazar günü saat 16.00 sıralarında (2) teröristin geldiği ve söz konusu evde çuval içerisinde silah ve mühimmat bulunduğu yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine, BTÖ mensuplarını arayıp bulmak ve etkisiz hale getirmek maksadıyla, aynı gün saat 20.00’dan itibaren operasyon icra edilmiştir. 

Söz konusu operasyon esnasında, 

Teröristlerin bulunduğu evin kuzeyindeki uygun bir arazi kesimine helikopterle inmekte olan operasyon birliklerine evde bulunan teröristlerce ateş açılmış, operasyon birliklerince söz konusu ateşe ateşle karşılık verilmiş, müteakiben evden çıkarak  dere  yatağına  doğru   kaçmakta olan (1) terörist, (1) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf., (5) adet şarjör, (133) adet 5.45 mm çapında fişek, (2) adet el bombası, (1) adet boş tabanca şarjörü (kılıfıyla), (1) adet ses kayıt cihazı ve (1) adet şemsiye ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. 

Bu teröristin, (1988 Şırnak doğumlu,  2011 yılı Şırnak ili Beytüşşebap İlçesi kırsalı katılımlı) Dijvar (K) Mehmet BARKIN isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. 

Söz konusu teröristin; 

- 21 Eylül 2015 tarihinde, Dicle İlçe merkezindeki Kaymakamlık konutu,  İlçe Emn.Md.lüğü Hizmet binası ve Zırhlı Cobra aracına roketatarlı saldırı,

- 26 Aralık 2015 tarihinde, Ergani İlçe merkezindeki Kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı,

- 16 Ocak 2016 tarihinde, Kocaköy İlçe J.K.lığına roketatarlı saldırı,

- 05 Şubat 2016 tarihinde, Hani İlçesi Vezirboğazı bölgesindeki Üs bölgesine roketatarlı saldırı,

- 18 Şubat 2016 tarihinde, Diyarbakır ili Dicle İlçesi Taşağıl Köyü yol ayrımındaki yol kontrol faaliyetinde görevli personele silahlı saldırı,

- 21 Şubat 2016 tarihinde, Diyarbakır-Bingöl Karayolu, Çalıbükü Köyü mevkiinde   yol kesme  ve araç yağmalanması,

- 01 Mayıs 2016 tarihinde, Dicle İlçe J.K.lığına patlayıcı madde yüklü araçlı saldırı neticesinde (1) personelin şehit edilmesi, (36) personelin yaralanması,

- 12 Mayıs 2016 tarihinde, Diyarbakır ili Sur ilçesi Sarıkamış Köyü Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü  kamyonun  infilak  ettirilmesi neticesinde,  (16) vatandaşın şehit edilmesi, (23) vatandaşın yaralanması eylemlerini gerçekleştiren BTÖ mensupları arasında bulunduğu tespit edilmiştir. 

İddia edildiği ve çarpıtıldığının tam aksine sivil katliamın faili ve masum insanların katili terörist etkisiz hale getirilmiştir. 

Teröristlerin bulunduğu evin doğu istikametine kaçışlarının önlenmesi amacıyla helikopterle inmekte olan ikinci grup operasyon birliklerine, helikopterden iniş esnasında teröristlerce ateş açılmış, "Terör örgütü üyeliği, kasten öldürme ve uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti” olmak üzere 3 ayrı suçtan “ARANIYOR” kaydının yanı sıra üzerinde 1 adet el bombası bulunan Celal YILDIRIM yanağından ve kafasından ağır yaralı halde, Bedri  YILDIRIM ise sağ olarak yakalanmıştır. Olay yerindeki 1 adet el bombası muhafaza altına alınmış, yaralı Celal YILDIRIM, bölgeye gönderilen genel maksat helikopteri vasıtasıyla Bağlan Köyü’nden Lice Devlet Hastanesine, akabinde Diyarbakır Gazi YAŞARGİL Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiştir. 

Teröristler ve BTÖ işbirlikçilerince, operasyon birliklerine helikopterlerden iniş esnası ve sonrasında ateş edilmekte iken köy içinde Münir SERİN isimli BTÖ işbirlikçisi şahsın da sağ ayak kaval kemiğinden yaralı olduğunun tespit edilmesi üzerine, bölgeye gönderilen ambulans vasıtasıyla Bağlan Köyü’nden Lice Devlet Hastanesine, akabinde genel maksat helikopteri ile Diyarbakır Gazi YAŞARGİL Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiştir.Teröristlerin bulunduğu ev mücavirinde 04 Eylül 2017 Pazartesi sabahı icra edilen temas araması neticesinde,  (1) adet Glock marka tabanca, (10) kg toz esrar , (50) gr kubar esrar, (200) gr kenevir tohumu ve  (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir. 

Sonuç itibariyle; 

Operasyon birliklerince, helikopterden iniş esnası ve sonrasında güvenlik kuvvetlerine ateş eden terörist ve işbirlikçilerine ateşle karşılık verilmiş, kesinlikle teröristler ile işbirlikçi şahıslar haricinde hiçbir vatandaşa ateş edilmemiş, yüksek bir hassasiyet ve sorumluluk bilinciyle icra edilen operasyon neticesinde, (1)’i ölü, üzerinde el bombası bulunduğu halde (1)’i ağır yaralı olmak üzere (2) terörist,  (1) adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği,  (5) adet  şarjör, (133)  adet  5.45 mm  çapında  fişek, (2) adet el bombası, (1) adet boş tabanca şarjörü (kılıfıyla), (1) adet Sony marka ses kayıt cihazı ve (1) adet şemsiye ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Havanın aydınlanmasını müteakip yapılan ayrıntılı arama sonucunda, ölü olarak ele geçirilen teröristin bulunduğu mevkiide, (1) adet Glock marka tabanca, (10) kg toz esrar,  (50) gr kubar esrar,  (200) gr kenevir tohumu ve  (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir. 

Teröristleri evinde barındıran ve operasyon birliklerinin helikopterle inişleri ve sonrasında güvenlik kuvvetlerine söz konusu evden ateş eden (1) şahıs ayağından yaralı, (1) terörist işbirlikçisi ise sağ olarak yakalanmıştır. 

Lice Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesinin akabinde, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve toz esrar maddesi muhafaza altına alınmış olup, soruşturmaya Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda soruşturma işlemlerine devam edilmektedir. 

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Haber Portalı
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı